Droga Nauczycielko, Drogi Nauczycielu z Grudziądza!

W grudziądzkich szkołach znajduje się blisko 300 dzieci (dane UM z 6.09.2023 r.) z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Jeśli w Twojej szkole są uczniowie i uczennice z doświadczeniem migracji i czujesz, że stawianie kroków w tym temacie jest wyzwaniem to zapraszamy Ciebie na szkolenie stacjonarne 19 kwietnia od 10:00 do 16:00 w Grudziądzkim Centrum Aktywizacji Społecznej „Spichlerz57”. Podczas spotkania pomożemy Ci przyjrzeć się bliżej różnym obszarom Twojej codziennej pracy, aby wspólnie z Tobą wypracować plan Szkolnego Systemu Integracji.

Jeśli poszukujesz nowej wiedzy, która wzmocni Twoją pracę z dziećmi z doświadczeniem migracji,  to My podzielimy się z Tobą tym co wypracowaliśmy przy współpracy z ponad pięćdziesięcioma szkołami z Regionu.

Wystarczy wypełnić poniższy formularz i czekać na informację zwrotną. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 kwietnia 2024 r.

Link do formularza zgłoszeniowego:  https://forms.gle/1PUtT4gpybHJTxbY8

Szkolenie organizowane jest przez Fundację Studio M6 w partnerstwie z Fundacją Emic, w ramach projektu „Społeczna Agencja Pośrednictwa – razem możemy więcej”, uruchomionego w programie „Fundusz Tutaj” przez Ashoka, przy wsparciu Google.org.

Co zyskujecie?

  • praktyczną wiedzę opartą na doświadczeniu Fundacji Emic przy współpracy z ponad pięćdziesięcioma szkołami z regionu, w których uczą się dzieci z doświadczeniem migracji;
  • narzędzie do opracowania Szkolnego Systemu Integracji;
  • pakiet materiałów edukacyjnych wysyłanych na maila po szkoleniu;
  • dostęp do webinarów edukacyjnych Fundacji Emic;
  • certyfikat ukończenia szkolenia.

Osoba do kontaktu: Sylwia Antonowicz – organizatorka szkolenia

e-mail: , tel.: 783 523 901

Ramowy program szkolenia stacjonarnego:

GodzinaObszar tematyczny
10:00 – 10:45Przywitanie, zaprezentowanie programu, rundka zapoznawcza
10:45 – 11:30Wprowadzenie do tematu pracy z uczniem/uczennicą
z doświadczeniem migracji
11:30 – 11:45Przerwa kawowa
11:45 – 12:20Narracje o migracjach
12:20 – 13:15Wyzwania wielokulturowej szkoły
13:15 – 13:45Przerwa obiadowa
13:45 – 15:30Szkolny System Integracji – diagnoza i narzędzie wspierające planowanie pracy w wielokulturowym szkolnym środowisku
15:30 – 16:00Podsumowanie, ewaluacja i zakończenie spotkania

Zapraszamy również na bezpłatny Webinar dla kadry pedagogicznej

Data: 25.04.2024 r.

Godzina: 18:00 – 19:30

Tytuł: „Psychologiczne aspekty pracy z uczniem i uczennicą z doświadczeniem migracji”.

Link do zapisów:

https://forms.gle/Q3mwedSJU1D7ptaXA

Prowadzące:

Sylwia Antonowicz członkini zarządu Fundacji Emic i specjalistka ds. edukacji. Od 2018 roku koordynatorka programu edukacyjnego pn. “Przyjazna szkoła”. Wspiera szkoły w stawaniu się przyjaznymi dla uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji i uchodźstwa. Z wykształcenia dr nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Od 2011 roku związana z Od 2011 roku związana z edukacją poza formalną i pracą w temacie migracji, edukacji międzykulturowej
i edukacji globalnej.

Lidia Chylewska-Barakat psycholożka kliniczna i rodzinna, dr psychologii Instytutu Psychologii UAM Poznań. Posiada ponad 30 lat praktyki szkoleniowo-edukacyjnej oraz psychologiczno-terapeutycznej z osobami potrzebującymi wsparcia i pomocy psychologicznej. Trenerka i kotrenerka w międzynarodowych i krajowych projektach psychoprofilaktyki, edukacji i pomocy. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie pracy w Syrii (Damaszek) m. in. jako psycholożka szkolna, psychoterapeutka dla dzieci ofiar wojny w Iraku i ich rodzin, terapeutka i koterapeutka w warsztatach zaburzeń traumy.