dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz


Zapraszamy do odwiedzin Grudziądza, gdzie od 15 stycznia 2024 r. wspólnie z Urzędem Miasta współprowadzimy Grudziądzkie Centrum Aktywizacji Społecznej „Spichlerz57”,

Centrum zostało utworzone przez Urząd Miejski poprzez przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji zabytkowego spichlerza dzięki funduszom europejskim.

Stworzyliśmy miejsce przyjazne, które #niewyklucza. Takie, którego w Grudziądzu jeszcze nie było. Jego idea płynie prosto z serca dla ludzi – chcieliśmy przekuć swój pomysł i dobrą energię w coś wyjątkowego.


Łączymy naszą misję: Dążymy do zbudowania społeczeństwa świadomie wykorzystującego swoje możliwości i potencjał endogeniczny miejsc z celami Centrum.
W ramach naszej działalności zaplanowaliśmy cykliczne spotkania dla mieszkańców_nek Grudziądza oraz organizacji pozarządowych:
– Twój Dom, Twoja Firma!
– Stresowi mówię NIE!
– Energia Społecznej Zmiany
– Porozmawiajmy przy kawie

Ponadto, zespół Fundacji pełnić będzie dyżur dla osób działających w trzecim sektorze w celach konsultacyjno-doradczych.
Pierwszy już 31 stycznia, 14:00-17:00. Tego samego dnia od godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami_lkami NGO z Grudziądza. Chcemy porozmawiać z Wami o potrzebach i celach lokalnej społeczności!

Pełen kalendarz wydarzeń w Spichlerzu57 znajdziesz na stronie https://spichlerz57.pl/co-sie-dzieje


W ramach zadania dodatkowo będziemy:
– stwarzać warunki do działania i rozwoju organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym, wolontariuszkom_szkom, mieszkańcom_kom;
– wspierać organizacje poprzez doradztwo, szkolenia i udzielania informacji;
– inspirowanie i stwarzanie szans do podejmowania kreatywnych działań przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne;
– promocję działań organizacji pozarządowych;
– integrować i aktywizować mieszkańców i mieszkanki miasta.

Na co dzień w Centrum spotkasz Hannę Marszałek-Piecuch, Szymona Ćwik.

Po więcej informacji

napisz:


zadzwoń:
(56) 45 10 436

odwiedź nas:
Grudziądzkie Centrum Aktywizacji Społecznej „Spichlerz57”
ul. Spichrzowa 57

  • Wartość finansowania: 150 000 zł
  • Czas realizacji projektu: 15.01.2024 – 31.12.2024 r