OFERTA GABINETU

Gabinet Terapii przy Fundacji Studio M6 powstał w czerwcu 2020 roku.

To miejsce, które udało nam się stworzyć, aby dodatkowo wspierać podopiecznych Fundacji oraz uczestników realizowanych przez Fundację projektów.

Gabinet to miejsce spotkań i znaczących rozmów.

W Gabinecie prowadzona jest psychoterapia indywidualną, par oraz rodzin w ramach praktyki Dominiki Kalabińskiej. Dla uczestników i uczestniczek projektów oferujemy bezpłatne indywidualne poradnictwo psychologiczne i psychoterapeutyczne. Aktualnie w Gabinecie prowadzone jest wsparcie w ramach partnerstwa ze Stowarzyszeniem OSNOVA, projekt Nie jesteś sam_a, naszego projektu Społeczna Agencja Pośrednictwa – po sąsiedzku oraz projektu Fundacji Free Dom “Pomoc psychologiczna dzieciom i dorosłym w Toruniu“.

O PSYCHOTERAPEUTCE

Dominika Kalabińska uzyskała dyplom ukończenia specjalistycznego szkolenia w ramach 4-letniego studium psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie oraz certyfikat I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Jest magistrem filozofii (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Odbyła trzy miesięczny staż kliniczny na II i III Oddziale Psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.

Dominika Kalabińska
Dominika Kalabińska

Ukończyła następujące szkolenia i warsztaty:

  • Psychoterapia i poradnictwo
  • Diagnoza kliniczna DSM-5
  • MetaSystemowa psychoterapia zaburzeń depresyjnych
  • MetaSystemowa psychoterapia zaburzeń lękowych
  • Praca z ciałem w zdrowieniu i osobistej przemianie. Psychosomatoterapia z elementami
    psychoneuroimmunologii.
  • Wsparcie i opór. Wzorce ruchowe w terapii Gestalt

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów. Pracuje w nurcie integratywnym – systemowym, gdzie człowiek jest postrzegany jako część systemu, w którym funkcjonuje. Jego problemy nie pochodzą tylko z wewnętrznych procesów psychicznych, ale mają na nie wpływ różne czynniki związane z systemem pacjenta – rodziną, środowiskiem zawodowym i społecznym. Takie podejście pozwala na szerokie możliwości pomocy w różnych zaburzeniach oraz innych problemach pacjentów.

Kocha zwierzęta, dobre jedzenie, leniuchowanie i podróżowanie.

W CZYM POMAGA PSYCHOTERAPI

Problemy w relacjach z ludźmi

Z trudnością budujesz trwałe relacje przyjaźni, ciężko przychodzi Ci zakolegowanie się
z osobami w pracy, szkole, na studiach. Często masz żal do innych, bliskie osoby zawodzą, nie spełniają
twoich oczekiwań, wydają Ci się wrogie. Masz poczucie niezrozumienia przez innych, a wiele rozmów
kończy się kłótnią.

Nadmierne lęki, niepokój, bezsenność

Wiele sytuacji kojarzy Ci się z niebezpieczeństwem. Rezygnujesz ze spotkań ze znajomymi, zakupów, uprawiania sportu. Boisz się zatłoczonych miejsc, podróży autobusem, pociągiem, samolotem z powodu poczucia zagrożenia zdrowia lub życia. Często czujesz przyspieszone bicie serca, pocą ci się dłonie, niepokojące myśli nie dają Ci spokoju. Budzisz się w nocy. Czasem długo nie możesz usnąć lub nie śpisz wcale. Dręczą Cię koszmary senne.

Depresyjny nastrój, przygnębienie, rozdrażnienie, gniew

Czujesz się smutny. Często płaczesz. Nie wierzysz we własne siły. Nic nie sprawia Ci przyjemności.
Wszystkie proste czynności wykonujesz z dużym trudem lub zupełnie z nich rezygnujesz. Straciłeś chęć do życia. Wydaje Ci się, że lepiej byłoby nie żyć, albo zastanawiasz się jak odebrać sobie życie. Dręczy Cię poczucie winy. Śpisz znacznie dłużej niż znani inni ludzie, lub masz poczucie, że nie śpisz wcale.
Jedzenie smakuje jak papier. Przyszłość jawi się w ciemnych barwach. Łatwo wpadasz w rozdrażnienie z błahych powodów. Czujesz narastający gniew. Złość na wszystko i wszystkich wokół.

Trudności w zaakceptowaniu samego siebie

Z jakiegoś powodu nie potrafisz spojrzeć na siebie życzliwie. Nie możesz pogodzić się ze swoim wyglądem, własnymi ułomnościami i niedoskonałością, statusem życiowym. Nie dostrzegasz własnych osiągnięć. Nie czujesz się szczęśliwy będąc sobą. Zawsze porównujesz się do innych. Wydaje Ci się, że gdybyś coś w sobie zmienił wszystko wyglądałoby inaczej.

Zaburzenia jedzenia, napady obżarstwa

W niedługim odstępie czasu znacząco przybrałeś lub straciłeś na wadze. Myślenie o jedzeniu jest twoim głównym zajęciem. Wszystko organizujesz wokół lanowania posiłków. Jedzenie jest twoją obsesją.
Wolisz jeść w samotności, tak, żeby nikt nie widział ile i kiedy jesz.

Uzależnienia

Z powodu picia alkoholu, zażywania narkotyków, gry na komputerze, zakupów, hazardu cierpią twoi bliscy. Twoje nawyki mają negatywny wpływ na twoje zdrowie, wpadłeś z ich powodu w problemy w pracy, masz kłopoty finansowe i pomimo tego odczuwasz przymus ich wykonywania.

Czynności przymusowe, obsesyjne, natrętne myślenie

Często powtarzasz pewne czynności, gdybyś tego nie robił odczuwałbyś bardzo duży dyskomfort i obawę, że coś złego się stanie. W głowie pojawiają się myśli, od których bardzo trudno jest się uwolnić.
Często towarzyszy Ci strach przed zarazkami, brudem. Lubisz kiedy wszystko wokół jest poukładane, a czynności wykonywane są w określony sposób. Twoje zachowania mają wpływ na twoje normalne funkcjonowanie.

Problemy egzystencjalne, szukanie sensu w życiu

Kryzysy w związku, brak porozumienia

Problemy w rodzinie, trudności wychowawcze

Dolegliwości somatyczne, które nie mają podstaw medycznych

Nadmierny stres, żałoba, udział w wypadku, wykryta nieuleczalna choroba

I wiele innych


KONTAKT

Gabinet Terapii Studio M6
ul. A. Mickiewicza 112
tel. 786 020 704