Zaczęło się podczas pandemii… a był to rok 2020.

Komis sztuki, który powstał pod szyldem Fundacji Studio M6, miał być kołem ratunkowym dla toruńskich artystów i artystek. Ich sytuacja z początkiem najsłynniejszej światowej choroby stała się wysoce nieciekawa.

Za otwarcie i kształt Artshopu od startu odpowiadają dwaj lokalni artyści: Piotr Czyż (aststent w Pracowni Serigrafii na toruńskim Wydziale Sztuk Pięknych) oraz Andrzej Poprostu (niezależny twórca związany ze sceną muralu i ilustracji). Ten egzotyczny koktajl chaotycznej pasji i rzetelnej precyzji, od początku zapowiadał nieoczywisty efekt końcowy.

Początkowym kluczem doboru twórców i twórczyń były związki z Toruniem. Zamieszkanie, studia, praca, czy szczera miłość do tego wyjątkowego miasta. Na liście nie znalazły się żadne przypadkowe nazwiska.

Poza sprzedażą od samego początku Artshop zajmuje się też promocją sztuki. W zabytkowej kamienicy w sercu toruńskiej Starówki, mimo pandemicznych niedogodności, udało się zorganizować kilkadziesiąt wystaw. Gościły postaci lokalne, profesjonalne, amatorskie oraz parę gwiazd. Mostowa 6 stała się w Polsce coraz bardziej rozpoznawalnym miejscem do odbioru sztuki.

Aktualnie na Mostowej 6 tętni życie. Poza komisem Fundacja Studio M6 prowadzi pod tym adresem Kawiarnię społeczną PERS, Manufakturę M6 czyli pracownię krawiecką, czynne są dwie galerie (profesjonalna i amatorska) oraz kilka projektów związanych z ekonomią społeczną. Naszym celem jest, aby na Mostowej 6 odbywał się międzypokoleniowy dialog sztuki, co krok po kroku się urzeczywistnia.