Jak zadbać o drugiego człowieka?

Pod tym hasłem spotkaliśmy się z przedstawicielami i przedstawicielkami ponad 40 organizacji pozarządowych w Regionie. II spotkanie sieciujące zostało zorganizowane w ramach projektu SZKOLIMY NGO.

Relację z Panelu I: Społecznie Odpowiedzialne NGO z Magdalena Jabłońską z Fundacji RC oraz z Panelu II: Wpływ społeczny jako priorytet z Aleksandrą Zemke z Smilemundo znajdziesz na naszym kanale na Facebooku oraz na kanale YouTube. Poniżej znajdziesz materiały dodatkowe polecane przez Magdalenę Jabłońską, a dotyczące ISO26000 i raportów odpowiedzialności społecznej.

Relację z Panelu III: Biznesowa ekonomizacja, rozmowa z Jarkiem Pileckim z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej ARTE znajdziesz również na naszym Facebooku oraz na kanale YouTube:

Relacja Radio ESKA Toruń | Renata Grudzińska


Przed spotkaniem, w trakcie śniadania sieciującego na patio w kawiarni PERS, Aleksandra Zemke zaprezentowała nam swoją książkę “Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie”. Książkę Aleksandry można pobrać ze strony https://innowacjespoleczne.pl/element_biblioteki/wspoltworzone-innowacje-spoleczne-w-barcelonie/
Na prośbę uczestników i uczestniczek spotkania zamieszczamy plik do pobrania również i tu (poniżej).
W Bibliotece NGO, którą prowadzimy w Społecznej Agencji Pośrednictwa znajdziesz również egzemplarze do wypożyczenia.

Przydatne linki dot. raportowania ESG, Społecznie Odpowiedzialnego NGO oraz ISO26000:

https://ksiegowosc.infor.pl/obrot-gospodarczy/dzialalnosc-gospodarcza/5771312,csr-i-esg-czym-sie-roznia-rosnie-znaczenie-esg-czy-csr-jest-nadal-wazna.html
https://rocketspace.pl/dyrektywa-work-life-balance-zmiany-w-kodeksie-pracy/

https://ecoreporters.pl/2023/uokik-wzial-pod-lupe-greenwashing-co-to/
https://wlaczoszczedzanie.pl/greenwashing-ekosciema-czyli-zielone-klamstwo/

Projekt SZKOLIMY NGO finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.