W imieniu toruńskich organizacji pozarządowych zapraszamy media i prasę na konferencję organizowaną z okazji drugiej rocznicy eskalacji wojny w Ukrainie. Spotkanie zostanie poświęcone działaniom organizacji na rzecz osób uchodźczych z Ukrainy w naszym mieście i Regionie.

Podczas spotkania będziemy omawiać przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość naszych działalności. Chcemy również podzielić się osiągnięciami w integracji osób uchodźczych oraz omówić wyzwania, nad którymi wciąż wspólnie pracujemy. Będziemy przyglądać się temu, co dotychczas udało się osiągnąć oraz temu, co jeszcze przed nami. Pragniemy podkreślić znaczenie integracji osób uchodźczych i wypracować wspólne strategie dalszego działania.
Razem z władzami miasta i województwa, mieszkańcami i mieszkankami chcemy kontynuować naszą misję pomocy i wsparcia dla osób z Ukrainy, które w naszym mieście znalazły nowy dom.
Zapraszamy do udziału w konferencji i do wspólnego dzielenia się ideami oraz pomysłami na lepszą przyszłość.

Miejsce spotkania:
Dom Polsko-Ukraiński w Toruniu
ul. Jęczmienna 10/6

23 lutego 2024,
piątek, godz. 10:00

Organizacje, które wezmą udział w spotkaniu:
Fundacja Kosmos, Centrum Integracji Łącznik – Anna Lamers
Fundacja Studio M6 – Mariusz Godlejewski
Fundacja „Dobra dla dobra” – Tatiana Dembska
Fundacja EMIC – Natalia Konwerska
Toruński Sztab Pomocy Ukrainie – Andrii Bondarenko

Fundacja Studio M6 działa na rzecz osób uchodźczych z Ukrainy (i nie tylko) od marca 2022 r. W ramach innowacji Społeczna Agencja Pośrednictwa uruchomiliśmy dedykowane usługi integrujące osoby w kryzysie uchodźctwa na rynku pracy i mieszkaniowym w Toruniu. Tylko w 2022 r. dzięki naszym działaniom i projektom ponad 140 osób znalazło zatrudnienie, a ponad 120 rodzin mieszkanie. Nasze działania możliwe były i są w ramach licznych projektów i grantodawców. Od lutego 2024 r. rozszerzyliśmy również swoje działania na Grudziądz.