Od 24 września do 3 października 2022 r. trwa głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego Torunia na 2023 rok.

Kto może głosować?
Zgodnie z regulaminem w głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka Torunia.
Głosować można osobiście w jednym z lokali do tego wyznaczonych lub on-line.

Ile głosów może oddać jedna osoba?
Mieszkaniec/ mieszkanka może głosować raz i w ramach tego głosowania może oddać maksymalnie trzy głosy na projekty lokalne (wybrane z jednej listy lokalnej) oraz maksymalnie trzy głosy na projekty ogólnomiejskie.

Na co głosujemy?
Głosować można na zadania, które znajdują się na listach projektów do głosowania – projekty te przeszły pozytywnie proces weryfikacji i spełniają wymogi wynikające z regulaminu budżetu obywatelskiego. Łącznie na listach do głosowania znajdują się 134 projekty.

Zachęcamy do oddawania głosów, gdyż budżet obywatelski to narzędzie demokracji na poziomie lokalnych społeczności. W 2021 roku swój głos w Toruniu oddały 8803 osoby, co stanowi 6% uprawnionych do głosowania mieszkańców i mieszkanek Torunia. Zmieńmy to i zwiększmy liczbę głosów w tym roku.

Wejdź na stronę poświęconą budżetowi obywatelskiemu i sprawdź, które z propozycji zmienią coś w Twojej społeczności. Może to będzie nowy park, plac zabaw lub ogród społeczny?
Zachęcamy do wsparcia projektu M0455 w głosowaniu Staromiejskim: „Metamorfoza muralu przy ul. Przedzamcze.”.
To projekt wypracowany podczas konsultacji, które Fundacja Studio M6 uruchomiła dla mieszkańców i mieszkanek miasta w ramach projektu „Porozmawiajmy o najmie społecznym„. Projekt zakłada transformację zniszczonego muralu w samym centrum toruńskiej starówki, a w dalszej perspektywie wypracowanie gry miejskiej łączącej „starówkowe murale” i stworzenie ciekawej atrakcji turystycznej.

Swój głos oddasz tu.

grafika: www.torun.pl