W dniach 20 i 21 lutego 2024 r. w Warszawie w siedzibie Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych odbędzie się Forum Zatrudnienia „Digital Champions” programu szkoleniowego Instytutu Szkoleń i Badań ONZ (UNITAR) Poprawa warunków życia: Bolstering livelihoods: Digital reskilling for Ukrainian women evacuees in Poland.

Fundacja Studio M6 została zaproszona jako partner do programu. Zadaniem Fundacji było wesprzeć UNITAR poprzez uruchomienie za pomocą ekosystemu zbudowanego wokół Społecznej Agencji Pośrednictwa – naszej innowacji rozwijanej w międzynarodowym programie Google.org Impact Challenge – szerokiej rekrutacji kierowanej na całą Polskę. Dzięki wsparciu organizacji partnerskich i współpracujących z nami w skali kraju, m.in. Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE), Ashoka, Talenti.pl, Google.org, Habitat for Humanity, udało się wspólnie zrekrutować 932 osoby, z czego 1/3 stanowiła osoby z województwa kujawsko-pomorskiego i najbliższego nam otoczenia. Ponad 500 Ukrainek wzięło udział w I fazie programu i uczestniczyło w jednym z następujących kursów: Analityka danych, Cyberbezpieczeństwo, System informacji geograficznej, Grafika i projektowanie stron internetowych. Na podstawie osiągnięć i zadań końcowych 44 najlepszych kandydatek zostało zaproszonych dalej do udziału w nadchodzącym Forum.

Forum „Digital Champions” będzie obejmować zatem cztery sesje dyskusyjne – dotyczące analizy danych, cyberbezpieczeństwa, systemów informacji geograficznej oraz grafiki cyfrowej i projektowania stron internetowych – odpowiadające kursom, w których specjalizują się uczestniczki. Podczas każdej tury uczestniczki będą przedstawiać krótkie wypowiedzi i prezentować wypracowane pomysły w ostatnim zadaniu.

Do udziału w Forum zaproszeni zostają również pracodawcy i organizacje biznesowe. Chcesz dołączyć? Link do rejestracji poniżej.

REJESTRACJA

Termin: 20-21 lutego 2024 r

Lokalizacja: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, ul. Koszykowa 86, Warszawa

Języki: angielski, polski i ukraiński

Agenda (szczegóły mogą ulec zmianie):

20 lutego

Sesja otwierająca
Sesja dyskusyjna
Networking z firmami i organizacjami

21 lutego
Końcowe wystąpienia uczestników
Ceremonia wręczenia nagród
Pytania i odpowiedzi

Partnerzy edukacyjni:

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (kurs grafiki i projektowania stron internetowych);
Eukarya, japońska firma typu start-up specjalizująca się w GIS (kurs GIS);
Ukraiński Uniwersytet Katolicki (kurs analityki danych);
Kijowska Akademia Mohyla (kurs Cyberbezpieczeństwa);
Akademia MIA (krótka sesja generatywnej sztucznej inteligencji).

Główny partner:

Włączona grupa Pasona;
Polskie Stowarzyszenia Przedsiębiorców

i inni partnerzy wspierający forum:

ABSL – Stowarzyszenie Liderów Sektora Usług Biznesowych
Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza
WpływCEE
FISE – Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych

Polskie i ukraińskie organizacje pozarządowe, które okazały się niezbędne w dotarciu do zainteresowanych ukraińskich kobiet ewakuowanych w Polsce w celu wzięcia udziału w programie:

Fundacja Studio M6
Fundacja Q
Kijowski Klaster Informatyczny

Partnerzy informacyjni:

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy
STEM4ALL Europa i Azja Środkowa