Reprezentant Fundacji Studio M6, Mariusz Godlejewski weźmie udział w „Wydziale Innowacji”, czyli cyklu zajęć edukacyjno-rozwojowych dla innowatorów i innowatorek społecznych organizowanych przez Fundację Stocznia. Mariusz podzieli się doświadczeniem budowania Społecznej Agencji Pośrednictwa, naszej innowacji społecznej rozwijanej w międzynarodowym programie Google.org Impact Challenge, finansowanym ze środków Google.org.

W spotkaniu weźmie udział 18 innowatorów i innowatorek (z ponad 50 które aplikowały do programu) z całej Polski, którzy swoje pierwsze kroki w świecie innowacji mają już za sobą. Program obejmuje trzy zjazdy w podwarszawskim Folwarku Badowo.

I Zjazd (27-28 stycznia 2023)

W czasie pierwszego spotkania uczestnicy i uczestniczki spotkania poznają się, zapoznają się z tutorami i tutorkami, ale będa też poznawać samych siebie jako innowatorów i innowatorki oraz swojej innowacje. Rozpoznamy swoje najmocniejsze strony, kompetencje i to jak rozwijać się dalej. Dowiemy się jak to się stało, że jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy i jakie działania nas do tego doprowadziły.

II Zjazd (16-18 lutego 2023)

Na początek teoria: o retro innowacjach, ale też o tym dlaczego w ogóle są potrzebne innowacje społeczne. Porozmawiamy również o tym jak i dlaczego „rozbijają się” innowacje, a przede wszystkim w jaki sposób tego uniknąć. Będziemy też uczyć i ćwiczyć się w rozwijaniu swojej innowacji i w tym, jak włączać w nią inne osoby.

III Zjazd (9-11 marca 2023)

W czasie trzeciego spotkania skupimy się na przyszłości innowacji, co – jak nie trudno zgadnąć – łączy się też z wyzwaniem dotyczącym modelu finansowania i pozyskiwaniem funduszy, ale też z lepszym komunikowaniem i promowaniem innowacji. Na koniec podsumujemy wykonaną pracę i wspólnie spędzony czas.

Do prowadzenia zajęć Fundacja Stocznia zaprosiła osoby, która mają duże doświadczenie w praktyce rozwijania innowacji, ale też takie, które są specjalistami i specjalistkami w poszczególnych tematach ważnych z perspektywy innowacji społecznych. Są wśród nich:

  • Dorota Setniewska, która od lat zajmuje się komunikacją i promocją działań społecznych;
  • Maria Makowska i Justyna Józefowicz, które są doświadczonym trenerkami zajmującymi się m.in. kompetencjami przydatnymi w działaniach społecznych;
  • Kuba Wygnański i Zofia Komorowska z Fundacji Stocznia mający doświadczenie w rozwijaniu innowacji społecznych i wspieraniu innowatorów i innowatorek.

Wydział Innowacji to część projektu Katalizator innowacji społecznych, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Mariuszowi gratulujemy . Poniżej jego relacja z I zjazdu.