Halo Toruń!

Dzielimy się dziś najnowszą wiadomością.

Fundacja Studio M6 nawiązała stałą współpracę z ogólnopolską rozgłośnią Radio Bezpieczna Podróż – założonym i prowadzonym przez Fundacja Emanio Arcus z Legionowa.

Owocem tej współpracy jest pierwszy w Polsce Oddział Regionalny Radia Bezpieczna Podróż.

Nasz toruński oddział jest częścią większej całości. Radio Bezpieczna Podróż to nowoczesna, tworzona według najnowszych technologii i w pełni cyfrowa rozgłośnia radiowa, nastawiona na interakcję z odbiorcami i otwarta na współpracę z osobami żyjącymi z niepełnosprawnościami. Koncesjonariuszem radia jest Fundacja Emanio Arcus. Rozgłośnia nadaje program w formacie cyfrowym (DAB+), który można usłyszeć w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Częstochowie, Kielcach, Katowicach, Andrychowie, Nowym Sączu, Tarnowie i Rzeszowie, oraz jako streaming internetowy bezpośrednio ze strony radia (link w komentarzu). Od chwili powstania w marcu 2020 roku Radio Bezpieczna Podróż systematycznie zwiększa swój zasięg na terenie kraju.

Nasza lokalna rozgłośnia jest innowacją społeczną, która docelowo ma objąć zasięgiem fali radiowej cały region Kujaw i Pomorza, a nasze toruńskie doświadczenia pomogą otwierać kolejne filie radia na terenie całego kraju.

Toruński oddział, podobnie jak całe Radio Bezpieczna Podróż, jest współtworzone przez osoby z niepełnosprawnościami. Naszą misją jest aktywizować zawodowo w nowoczesnych zawodach i mediach.

Zapraszamy do współpracy cały sektor organizacji pozarządowych, jednostki samorządowe i biznes, który jest odpowiedzialny społecznie.

W kolejnych postach dowiesz się o nas więcej, śledź nas na FB i słuchaj w eterze DAB+ na 185.36 MHz i online: