2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Święto to zostało ustanowione przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku.
Dzisiaj, bardziej niż zwykle, solidaryzujemy się z osobami w spektrum autyzmu oraz ich rodzinami, mówimy o ich potrzebach i możliwościach wyjścia im naprzeciw poprzez rozwiązania w codziennym życiu. Jednym z nich są ,,Godziny Ciszy” wprowadzone m.in przez Galerię Copernicus Toruń.
Właśnie do tego przyjaznego osobom w spektrum miejsca zapraszamy wspólnie z Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Autyzmem dziś (2 kwietnia) w godzinach 16.00-18.00 przedstawicielki SPOZA w Toruniu czekają w niebieskim Punkcie Konsultacyjnym na osoby potrzebujące wsparcia, porady, rozmowy. Możesz również wesprzeć działania stowarzyszenia. Na terenie Galerii będzie prowadzona zbiórka środków.
Konsultacjom będzie towarzyszyła również artystyczna oprawa, wystawa pt ,,Waleczni” przedstawiająca portrety rodziców osób w spektrum. Zdjęcia powstały w ramach projektu Fundacja Dotknij natury Razdolska Svitlana a ich autorką jest toruńska fotografka Emilia Citko.

Chcesz poznać działania SPOZA w Toruniu? TVP3 Bydgoszcz przygotowała program o działalności Stowarzyszenia, link poniżej:
https://shorturl.at/aqX58