zdjęcie: Andrzej Romański dla UMK

Stylowe i z upcyklingu!

Manufaktura M6 zakończyła zlecenie dla Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a efekty pracy możesz zakupić w Dziale Promocji UMK przy ul. Reja 25.

Olga i Svitlana wykonały łącznie ponad 100 plecaków i innych akcesoriów przerabiając baner, który wisiał na Auli UMK w trakcie konserwacji mozaiki Stefana Knappa.

Nasza pracownia krawiecka Manufaktura M6 powstała w czerwcu 2021 r. dzięki dotacji z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu. Jest ona częścią przedsiębiorstwa społecznego. Pracownia ma swoją siedzibę w obszarze rewitalizacji Bydgoskie Przedmieście, przy ul. A. Mickiewicza 112.
Pracownia tworzona jest przez osoby z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Zatrudnienie w pracowni od sierpnia 2023 r. do września 2024 r. wspierane jest poprzez grant w programie „Fundusz Tutaj”, uruchomionym przez Ashoka w ramach projektu „Społeczna Agencja Pośrednictwa – po sąsiedzku„.

Zlecenie dla UMK to nie jedyny przykład upcyklingu banerów reklamowych. Wcześniej w pracowni wykonane zostały plecaki i torby miejskie dla Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage oraz firm prywatnych.

W pracowni przerabiamy, naprawiamy, poprawiamy i szyjemy. We współpracy z lokalnymi secon-handami (popularnymi „lumpami) na Bydgoskim Przedmieściu (obszar rewitalizacji Torunia) uruchomiliśmy akcję rabatową. Oferujemy 10% zniżki na przeróbki i poprawy ubrań zakupionych w second-handach.
Pracownia czynna jest codziennie w godzinach:
poniedziałek-czwartek
9:00-15:00
piątek
9:00-17:00