29 grudnia zarezerwujcie czas na odwiedzenie murów Mostowej 6!

Tego dnia, o 18:00 zapraszamy Was na wernisaż prac przygotowanych w ramach zadania publicznego „kUlturA”.
Od 9 listopada 10 osób bierze udział w serii warsztatów w naszej pracowni sitodruku mieszczącej się w siedzibie Społecznej Agencji Pośrednictwa.
Pod okiem Piotra Czyża, doktora na Katedrze Grafiki, Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu tworzą one unikalną serię plakatów w technice sitodruku. Artystki podczas warsztatów wspiera również pedagożka i historyczka sztuki Habriella Biliaieva.
Razem więc tworzą serię prac, które interpretują hasło kultura – ogół wytworów ludzi, zarówno materialnych, jak i niematerialnych: duchowych, symbolicznych, takich jak wzory myślenia i zachowania. Dlaczego takie hasło?

Celem zadania publicznego jest integracja społeczna i stworzenie warunków do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym obywateli i obywatelek Ukrainy w województwie kujawsko-pomorskim.
Od 24 lutego 2022 r. tysiące osób z Ukrainy gości w Toruniu. Ruch społeczny, jak i samorząd we współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi pomógł wielu z nim w zabezpieczeniu podstawowych potrzeb. Po wielu miesiącach, to jednak już nie goście a również mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta.

29 grudnia w kawiarni PERS, w przestrzeni ArtShop zaprezentujemy więc efekt kilkutygodniowej wspólnej pracy.
Dołącz do nas!
Będzie to okazja nie tylko do poznania się ale i wspólnej rozmowy nad potencjałem twórczym i kulturalnym naszej społeczności.

Projekt „kUlturA” objęty jest patronatem honorowym Konsula Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy Krzysztofa Sikora.

Zadanie finansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.