W dniach 26-27 października 2022 r. w Warszawie odbędzie się dziewiąte Forum Mieszkaniowe organizowane przez Habitat for Humanity Polska.
W tym roku hasłem przewodnim forum jest: „Zrównoważone mieszkalnictwo. Zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych w Polsce poprzez wykorzystanie istniejących zasobów i narzędzi.”.

Celem Forum Mieszkaniowego 2022 jest wywołanie dyskusji w temacie wsparcia mieszkaniowego dla osób szczególnie narażonych na wykluczenie mieszkaniowe ze względu na trudną sytuacje mieszkaniową, w tym również dla osób przybyłych z Ukrainy. Uczestnicy pochylą się m.in. nad możliwościami zwiększenia zasobu mieszkaniowego poprzez adaptacje pustostanów, wykorzystanie modelu najmu społecznego, inwestycje w mieszkalnictwo dostępne cenowo, a także nad zagadnieniami ubóstwa energetycznego.

Na zaproszenie HfH w panelu Co dalej ze społecznymi agencjami najmu? udział weźmie Artur Kaniecki, Prezes Zarządu Fundacji Studio M6.
Fundacja od stycznia do czerwca 2022 r. realizowała projekt „Porozmawiajmy o najmie społecznym” w ramach programu Aktywni Obywatele-Fundusz Regionalny. Podczas realizacji projektu pozyskaliśmy darowiznę od Fundacji Castorama, która pozwoliła na zaprezentowanie, pierwszy raz w Toruniu ustawowy model Społecznych Agencji Najmu w wersji prowadzonej przez NGO. W czerwcu 2022 r. przeprowadziliśmy debatę społeczną w Toruniu poświęconą najmu społecznemu. Debatę obejrzysz na naszym kanale na YouTube.
Udział w Forum będzie szansą na podzielenie się doświadczeniem z Torunia i rozmową nad potencjałem SAN w polityce mieszkaniowej gmin w kraju.

W panelu z Arturem zasiądą:

Moderatorka: Alina Muzioł-Węcławowicz, Instytut Rozwoju Miast i Regionów

Pełen program Forum dostępny na stronie organizatora https://habitat.pl/fm2022/agenda-fm2022/