18. marca obchodzimy 5. urodziny kawiarni PERS!

Z tej okazji chcemy się z Wami podzielić ważną informacją!

Fundacja Studio M6 otrzymała grant w ramach projektu pt. Turystyka Dostępna 1.0 współfinansowanego ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach pilotażowego programu „Dostępność ponad barierami” realizowanego przez Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz 4ES Non Profit.

Grant przeznaczony zostanie na dostosowanie kawiarni społecznej PERS do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, w tym:

– zakup ramp podjazdowych;

– niwelacja progów wewnętrznych;

– instalacja kabin i sprzętu sanitarnego dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi;

– zakup pętli indukcyjnej;

– oznakowanie kawiarni;

– wymiana nawierzchni w kawiarni na antypoślizgową;

– wydanie katalogu z ofertą dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami;

– przeszkolenie zespołu w zakresie organizacji, obsługi imprez dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

18 marca 2023 r. obchodzimy 5. urodziny kawiarni więc jest to podwójna okazja by wspólnie świętować postęp i dokonania przedsiębiorstwa społecznego i jego przemianę w miejsce dostępne i przyjazne wszystkim.

Zapraszamy!

PERS

ul. Mostowa 6

18 marca

19:00

Adaptacja kawiarni PERS pn. „Bez barier z kulturą i rozrywką na Mostowej 6” dokonywana jest w ramach projektu pt. Turystyka dostępna 1.0 współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach pilotażowego programu „Dostępność ponad barierami”, realizowanego przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz 4ES Non Profit sp. z o.o.