W imieniu Fundacji Habitat for Humanity Polska zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla władz samorządowych i organizacji pozarządowych zainteresowanych tematyką najmu społecznego i zagospodarowywania pustostanów:

Szkolenie dotyczy potrzeb i możliwości gmin z zakresu prowadzenia skutecznej polityki mieszkaniowej i społecznej, ma na celu promocję oraz poszerzanie wiedzy na temat funkcjonowania i ustanawiania Społecznych Agencji Najmu oraz wykorzystywania pustostanów na cele dostępnego cenowo mieszkalnictwa. Społeczne agencje najmu są nowym instrumentem polityki mieszkaniowej, który został ujęty w Strategii Rozwoju Usług Społecznych jako jedno z narzędzi deinstytucjonalizacji.

Szkolenie jest częścią projektu „Advocacy and provision of Social Housing” finansowanego przez Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) i wdrażanego przez Fundację Habitat for Humanity Poland. Kolejne etapy projektu zakładają pogłębione konsultacje z zakresu objętego projektem w zainteresowanych gminach i organizacjach pozarządowych, a następnie wsparcie finansowe dla nowoutworzonych SAN w gminach (ograniczona liczba podmiotów). Projekt zawiera również komponent remontowo-budowlany pustostanów/niezagospodarowanych lokali pozostających w zasobie gmin.

Szkolenie obejmować będzie tematy:

1. Tworzenie i funkcjonowanie Społecznych Agencji Najmu (SAN);
2. Adaptacja pustostanów na cele mieszkaniowe.

Szkolenie odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2023 r. w godzinach 10:00 -15:00
w Bydgoszczy, przy ulicy Długiej 16 (Starówka Office).

Rejestracja na wydarzenie możliwa jest poprzez FORMULARZ, w którym znajdziecie również agendę spotkania.

Fundacja Studio M6 przyłącza się do zaproszenia. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony i zapoznania się z projektem „Porozmawiajmy o najmie społecznym” realizowanym w 2022 r. w Toruniu (finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Pro­gramu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny).

 Podczas realizacji projektu zaprezentowaliśmy ustawowy model najmu społecznego realizowanego przez NGO (przy udziale środków Fundacji Castorama).

Do zobaczenia na szkoleniu!