29 maja w środę, godzina 19:00 zapraszamy do ArtShopu na wernisaż wystawy Tomasza Lingo.

Tomasz Lingo – student IV roku Katedry Grafiki UMK w Pracowni Wklęsłodruku prowadzonej przez dr hab. Marka Zajko prof. UMK i dr Oksanę Budną-Kaczor.
Artysta interdyscyplinarny. Pomimo studiowania grafiki warsztatowej uzewnętrznia się również w tworzeniu wizualizacji na żywo, animacji, fotografii czy w tańcu. Członek kolektywu Odruch -Młodzieżowej Rady Galerii Wozownia.
Oprócz działań indywidualnych spełnia się jako początkujący edukator w ramach 4 warsztatów, w których uczestniczył bądź organizował. Uczestnik 28 wystaw w kraju i za granicą (Ameryka Łacińska, Azja, Europa)

WECK to wystawa grafik warsztatowych wykonanych w technikach wklęsłodruku i serigrafii. Prace reprezentują adorację artysty wobec bryły. Formy prezentowane na wystawie, są wynikiem ciągłych poszukiwań, pasjonujących dla artysty zderzeń detalu architektonicznego, designu placów zabaw, czy refleksów światła ulicznych lamp. W grafice Lingo można znaleźć odnośniki do współczesnych form rzeźbiarskich, rysunków koncepcyjnych filmów sci-fi z lat 60/70 i ciągłej redukcji treści.

29 maja | 19:00
ArtShop/PERS
ul. Mostowa 6