Przed nami kolejna wymIaNNa – porozmawiajmy o innowacjach społecznych.

Spotkamy się już po raz czwarty, by wspólnie z innowatorkami i innowatorami porozmawiać i wymieniać się doświadczeniami związanymi z innowacjami społecznymi, a więc z nowymi sposobami działania, usługami, a także przedmiotami i urządzeniami, które lepiej niż dotychczas odpowiadają na realne potrzeby społeczne. Takimi, które – parafrazując słowa prezydenta Lincolna o demokracji – tworzone są przez ludzi, dla ludzi i z ludźmi.

W tym roku wymIaNNa odbędzie się  21 i 22 września (czwartek i piątek) w Gdyni i Gdańsku. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Stocznia i Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, prowadzący Katalizator Innowacji Społecznych.

W tym roku Artur Kaniecki, Prezes Zarządu Fundacji Studio M6 poprowadzi warsztat:
Różnorodność 2.0 – Jak wykorzystać potencjał osób neuroatypowych w organizacji.

Różnorodność, którą dotychczas zajmowaliśmy się w organizacjach, miała wiele twarzy: płeć, wiek, narodowość czy orientacja seksualna, wszystko w zależności od struktury i strategii organizacji. W ciągu ostatnich kilku lat swojego „coming outu” dokonuje kolejna sfera różnorodności: neuroróżnorodność. Podczas zajęć Artur opowie o tym, jak organizacje mogą czerpać z neuroróżnorodności, podzieli się też najlepszymi praktykami rynkowymi oraz podpowie, o co zadbać w miejscu pracy. Do udziału w sesji zapraszamy w szczególności osoby zajmujące się aktywizacją zawodową i wsparciem osób neuroatypowych.

Artur Kaniecki

Menadżer, L&D Business Partner, dyplomowany coach, doradca zawodowy, praktyk prawa pracy. Prowadzi doradztwo biznesowe, zawodowe i społeczne oraz mentoring. Projektuje i realizuje warsztaty i szkolenia kierowane m.in. do pracodawców, biznesu korporacyjnego i sektora NGO. Ekspert z zakresu organizacji i zarządzania, budowania i rozwijania zespołów oraz aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.