Fundacja Studio M6 drugi rok z rzędu zakwalifikowała się do 11. edycji Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia.

W każdej edycji Konkursu nagrodzeni zostają Ci, którzy z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem w rozwiązywanie ważnego problemu społecznego.

Patronem Konkursu [eS] na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne roku jest Jacek Kuroń. 

Urodził się 3 marca 1934 we Lwowie, zmarł 17 czerwca 2004 w Warszawie. Wybitny polski polityk, jeden z przywódców opozycji w okresie PRL, historyk, działacz tzw. czerwonego harcerstwa, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników, dwukrotny minister pracy i polityki socjalnej, w latach 1989–2001 poseł na Sejm X, I, II i III kadencji. Odznaczony najwyższym polskim odznaczeniem – Orderem Orła Białego. Jacek Kuroń był zwolennikiem i promotorem budowania społeczeństwa obywatelskiego. Wielki rozgłos przyniosły mu, organizowane przez niego, akcje społeczne, mające łagodzić skutki transformacji gospodarczej.

foto: https://konkurs-es.pl/patron/

Nagrodę Główną i tytuł „Przedsiębiorstwa Społecznego Roku” zdobywa przedsiębiorstwo społeczne najlepiej radzące sobie na rynku, oferujące produkty lub usługi wysokiej jakości i mające przy tym istotny wpływ na rozwiązanie ważnego problemu społecznego.

Trzymajcie zatem kciuki!

Więcej informacji o konkursie i pozostałych przedsiębiorstwach społecznych, które łączą działalność ekonomiczną z misyjnością znajdziecie na stronie konkursu: https://konkurs-es.pl/

Organizatorem konkursu jest Fundacja inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE)