Trwają zapisy na udział w 12. Międzynarodowym Forum Ekonomii Społecznej, które odbędzie się już 11 października w Centrum Kulturalno-Kongresowym w Toruniu, początek o godz. 9.30.
Forum rozpocznie się od wystąpień Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz gości z zagranicy. Kolejnym punktem będzie Gala wyróżnień, podczas której zostaną uhonorowane samorządy, podmioty ekonomii społecznej oraz przedstawiciele biznesu komercyjnego za zaangażowanie we współpracę w obszarze ekonomii społecznej. Zostaną im przyznane tytuły: „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”, „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie” oraz Wyróżnienia Specjalne Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wręczone zostaną także certyfikaty „Zakup Prospołeczny”.

Tradycją forum, którego organizatorem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu jest obecność ekspertów z obszaru ekonomii społecznej. Nie inaczej będzie w tym roku. Prof. Alona Revko z Czernihowskiego Narodowego Uniwersytetu Technologicznego w Ukrainie opowie o rozwoju przedsiębiorczości społecznej
i kształtowaniu kapitału społecznego w warunkach wojny na Ukrainie. Swoje wystąpienie będzie miał także dr hab. Adam Bodnar, profesor Uniwersytetu SWPS, były Rzecznik Prawo Obywatelskich.

Nie zabraknie paneli tematycznych. Na jednym poruszymy ważny temat aktywizacji społecznej (ekspertem będzie Jacek Gralczyk, specjalista w obszarze aktywizacji społeczności lokalnych oraz partycypacji publicznej), a drugi zostanie dedykowany młodzieży (ekspertem będzie dr hab. Adam Bodnar). Podczas tego panelu zostanie rozstrzygnięty fotograficzny Konkurs wiedzy o ekonomii społecznej, realizowany przez Fundację Studio M6. Nowością tegorocznego forum będzie z kolei Giełda kooperacji przedsiębiorstw społecznych z Polski i zaproszonych gości z włoskiego regionu partnerskiego Veneto.

Aby zarejestrować swój udział przejdź do strony www.forum.rops.torun.pl/ i wypełnij formularz zgłoszeniowy, do 6 października.

Do udziału w Forum zapraszamy również i my, dosłownie! Zobacz filmik promujący wydarzenie. Znajdziesz tam znajome twarze i miejsca.

ZAPRASZAMY!